Dożynki Gminne 2021

W dniu 5 i 6 września odbyły się coroczne Dożynki Gminne w Gminie Ułęż. Przedstawiciele naszej fundacji w tym prezes Pan Przemysław Alchimowicz oraz wiceprezes Pani Zofia Kamińska zostali zaproszeni na to piękne święto. Tym razem ipreza miała miejsce w Korzeniowie. Dożynki to piękne święto praktykowane już przez Słowian i plemiona bałtyckie. Obrzęd ten związny był z kultem roślin i drzew, a w późniejszym czasie związany był z rolnictwem i obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Święto to, jest naszą wspólną tradycją i dobrem, które należy kultywować.

Niezmiernie cieszymy się, że Gmina Ułęż tak pięknie przygotowała tegoroczne Święto Plonów, ukazując tym samym bogactwo tradycji i kultury, jakie w niej drzemie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, kołom gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeniom za wspaniale przygotowane stoiska oraz pyszne produkty regionalne. Jesteśmy również niezmiernie szczęśliwi, że tak wiele osób młodych było zaangażowanych w przygotowanie oraz uczestniczyło w tegorocznych obchodach. Daje to ogromną nadzieję na to, że tradycja będzie przekazywana i kultywowana przez następne pokolenia. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie! W galerii prezentujemy krótką fotorelację z tegorocznych obchodów!

Comments are closed.