Realizacja i odsłonięcie pomnika w Sobieszynie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu 14 listopada odsłonięty został pomnik upamiętniający żołnierzy podziemia niepodległościowego AK-WiN w Sobieszynie. W uroczystościach uczestniczyło bardzo wiele osób, w tym rodziny żołnierzy podziemia niepodległościowego, posłowie, senatorowie, samorządowcy Lubelszczyzny oraz mieszkańcy gminy. Pomnik powstał z inicjatywy Gminy Ułęż oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach, a sfinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako Fundacja byliśmy odpowiedzialni za prace projektowe i koordynacyjne całego przedsięwzięcia. 

Uroczystość składała się przemówień, apelu poległych z udziałem wojska, złożenia wieńców pod pomnikiem oraz późniejszej części artystycznej zorganizowanej przez uczniów ZSO w Sobieszynie.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie władzom gminy, szczególnie Pani wójt Barbarze Pawlak. Fundacja Fontes reprezentowana była przez Panią wiceprezes Zofię Kamińską oraz naszego wolontariusza Pana Bogdana Białka. Poniżej załączamy link do krótkiego reportażu serwisu informacyjnego TVP 3 Lublin dotyczący tego niezwykłego wydarzenia.

Comments are closed.